O nas Nasza misja Twoje zdrowie Łóżka wodne Technologia Twoje pytania Kontakt
 • Dlaczego warto wybrać łóżko wodne?

Krótko mówiąc spanie na wodzie polepsza samopoczucie i komfort. Materac wodny idealnie dopasowuje się do ciała. Poprzez rozłożony nacisk, ciało unosi się na wodzie optymalnie dopasowane. Materac wodny utrudnia rozwój roztoczy, ponieważ są to materace antyalergiczne. Materace wodne bardzo łatwo się czyści - są zatem bardziej higieniczne.

 • Jakie istnieją korzyści ze spania na łóżkach wodnych ?

Główne korzyści to: zupełne oparcie dla ciała, zredukowany nacisk ciała na powierzchnię materaca, relaksujące ciepło - materace wodne mają wbudowane ogrzewanie sterowane pilotem , prawdziwie higieniczna powierzchnia, która utrudnia rozwój roztoczy, ponieważ są to materace antyalergiczne , znakomita trwałość, z biegiem lat, materac wodny nie odkształca się, a zatem komfort leżenia nie zmienia się

 • Czy istnieją medyczne korzyści posiadania łóżka wodnego?

Całe mnóstwo. Lecznicze korzyści płynące ze spania na łóżku wodnym poznano zanim zaczęły one osiągać komercyjny sukces. Odkryto bowiem, że taki stan "pół-wagi" odgrywa ważną rolę w profilaktyce i leczeniu odleżyn jaki przynosi ulgę ludziom poparzonym. Miękkie, równe wsparcie i ciepło łóżka wodnego jest szczególnie korzystne dla ludzi cierpiących z powodu artretyzmu, reumatyzmu, osteoporozy czy bólu pleców. Równie pomocne są dla ciężarnych kobiet, które z powodu zagrożenia ciąży muszą leżeć w łóżku. Ponieważ napełniony wodą materac nie pochłania brudu czy bakterii i jest łatwy do czyszczenia, stąd też jest bardzo efektywny w leczeniu alergii i astmy. Co najważniejsze jednak łatwiej i przyjemniej zasypia się w łóżku wodnym, a następstwem tego jest głębszy i bardziej efektywny sen.

 • Czy Wasza firma produkuje materace wodne zgodnie z normami ochrony środowiska?

Akva Waterbeds produkując materace wodne, ma na względzie dobro środowiska naturalnego. Dlatego też Akva jako pierwszy w Europie producent łóżek wodnych otrzymała certyfikat ISO 14001. Łóżko wodne firmy Akva łączy komfort i dobre samopoczucie, ale także jest w zgodzie z naturą.

 • Czy materace wodne zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia?

Akva Waterbeds jako pierwszy producent łóżek wodnych otrzymała certyfikat Eko-Tex dla winylu. Ten sam certyfikat Akva uzyskała również dla pokrowców, narzut i poduszek wodnych. Eko-Tex Standard 100 jest najważniejszym certyfikatem dla tekstyliów, nadawanym materiałom sprawdzonym pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia (np. ftalanów). Produkty z tym znakiem są sprawdzane i certyfikowane przez znane, międzynarodowe instytuty.

 • Jak najlepiej dbać o swoje łóżko wodne? Czy przy zakupie dostanę jakieś środki do czyszczenia?

Przy zakupie dostaniecie Państwo w komplecie środek antybakteryjny, który należy wlać do materaca przy pierwszym napełnieniu, żeby zapobiec rozwojowi bakterii. Czynność tę należy powtarzać co pół roku, dzięki czemu nie będzie potrzeby wymiany wody

 • Czy można samemu zamontować łóżko wodne? Czy dostanę instrukcję montażu? Czy montaż jest wliczony w cenę?

Nie należy samemu montować łóżka wodnego, ponieważ istnieje wiele niuansów, znanych tylko wytrawnym montażystom. Czynność pozornie prosta, źle wykonana, może prowadzić do skrócenia żywotności waszego łóżka. Montaż jest wliczony w cenę.

 • Jak często należy zmieniać wodę?

Wody nie zmieniamy w ogóle. Raz na pół roku dolewamy do niej specjalny środek zapobiegający rozwojowi bakterii (dostępny w każdym z naszych punktów sprzedaży). Wodę należy wypuścić tylko w przypadku przeprowadzki lub chęci przestawienia łóżka.

 • Czy w przypadku przebicia materaca, woda z niego może wyciec?

Nie. Materac wodny umieszczony jest w tzw. wannie ochronnej. W razie przebicia, woda nie zaleje nam sypialni, tylko zostanie w materacu. Zawsze w takiej sytuacji możesz zadzwonić do naszego serwisu, który szybko temu zaradzi, abyś mógł się dalej cieszyć swoim materacem.


 • Czy materac wodny jest korzystny dla dziecka?

Oczywiście, że spanie na materacu wodnym wpływa korzystnie na zdrowie i rozwój małego dziecka. Na materacu wodnym, małe dziecko śpi tak jak w brzuchu matki. Łagodne i spokojne ruchy wody sprawiają, że dzieci śpią spokojnie. Materac wodny dokładnie dopasowuje się do ciała i pozwala na zdrowy i regenerujący sen. Badania wykazały, że u dzieci śpiących na materacach wodnych, szybciej wykształca się zmysł równowagi. Dla małych dzieci dobry sen jest szczególnie ważny.

 • Czy spanie na łóżku wodnym wpływa korzystnie na moje plecy?

Jak najbardziej. Materac wodny dokładnie dopasowuje się do kształtu Twojego ciała, a ciepło materaca rozluźni Twoje mięśnie i stawy. Nic nie odpręży tak naszego ciała jak "zanurkowanie" do ciepłego, komfortowego łóżka, a Twoim plecom dostarczy ogromną wygodę i prawdziwy odpoczynek.

 • Jakie gwarancje daje Wasza firma na materace wodne?

Od 1981r. firma Akva ciągle się rozwija i ulepsza technologię produkcji materaców wodnych. Nasza wiedza, w połączeniu z najnowocześniejszą technologią, jest podstawą w produkcji ekologicznych materaców wodnych o najwyższej jakości. W związku z tym Akva daje 5 lat gwarancji na materac i system grzewczy.

 • Do jakiej obudowy będzie pasował materac wodny?

Nasze materace produkowane są we wszystkich możliwych wymiarach - również niestandardowych (na zamówienie). Dlatego w razie decyzji o zakupie materaca wodnego, nie ma potrzeby wymiany mebli sypialnianych. Dysponujemy systemami, dzięki którym materac wodny wmontujemy do każdego łóżka, nie zaburzając przy tym jego linii.

 • Jakie gwarancje daje Wasza firma na materace wodne?

Jest to płyta grzewcza, umiejscowiona pod wanną ochronną, co w przypadku przebicia materaca uniemożliwi kontakt wody z prądem. Temperaturę ustawiamy na termostacie, a zużycie prądu to ok. 300kWh na rok - czyli tyle co lodówka.